Refinancovanie pôžičky pre začiatočníkov

Refinancujte svoje pôžičky cez internetV súčasnej dobe je na Slovensku mnoho ľudí, ktorí majú viacero úverov, z rôznych spoločností, s rôznymi dobami splatnosti a majú pocit, že sa ich nikdy nezbavia. Poskytovatelia úverov ponúkajú presne takýmto ľuďom pomocnú ruku vo význame, že vám dokážu všetky úvery spojiť do jedného. Väčšinou je to s výhodnejšími splátkami, výhodnejším úrokom a celkovo lepšou dobou splatnosti. Tento produkt sa nazýva refinancovanie úveru. Ak však budete počuť pojmy ako konsolidácia úverov a pôžičiek, refinancovanie pôžičky, prefinancovanie stále popisujú ten istý produkt. Koľko financií vám môže konsolidačná pôžička poskytnúť, ako sa spláca, ako celkovo funguje a kto ju sprostredkováva si povieme nižšie.

Ako funguje konsolidácia úverov?

Refinancovanie pôžičiek funguje úplne jednoducho. Ak si uvedomíte, že situácia s vašimi súčasnými úvermi je už neúnosná, jednoducho si začnite zisťovať sprostredkovateľov prefinancovania úveru. Po výbere toho najvhodnejšieho pre vás jednoducho zoberiete všetky papiere z vašich súčasných pôžičiek a ukážete to pracovníkovi danej spoločnosti. Prípadne si spravíte výpočet samy a vyžiadate si presnú sumu, väčšinou s dokladovaním súčasných pôžičiek (zmluvy…). Konsolidácia úverov nie je nejako špeciálne obmedzená. Spojiť si môžete viacero úverov. Na čom záleží, je súčet dlžných súm a návrh spoločnosti, ktorú ste sa rozhodli osloviť, aby vám splatila pôžičky. Niektorí sprostredkovatelia poskytujú refinancovanie pôžičiek do 60 000 eur, iní viac, a ďalší naopak menej.

Po schválení sa už môžete tešiť z toho, že nebudete dlžní viacerým poskytovateľom, nemusíte splácať viacero súm s nevýhodným úrokom.

Refinancovanie nemusí byť vždy výhodnéJe konsolidačná pôžička vždy výhodná?

Konsolidačná pôžička nemusí byť vždy výhodná. Kedy sa teda refinancovať oplatí, a kedy už nie? Oplatí ku koncu doby fixácie alebo tesne po ukončení tejto doby. Konsolidačná pôžička sa neoplatí mimo tejto doby, aj keď, v prípade viacerých pôžičiek je ťažké vystihnúť dobu konca fixácie u všetkých úverov. Prečo je lepšie počkať na koniec doby fixácie? Pretože tá spoločnosť, u ktorej máte momentálne úver vám pred koncom doby fixácie zašle návrh. V tomto návrhu bude novo ponúkaná výška úroku, ktorá môže byť buď nižšia, a teda výhodnejšia alebo vyššia, a teda nevýhodnejšia. Na základe vášho uváženia sa rozhodnete, či ponuku danej spoločnosti prijmete alebo zamietnete, a v tej chvíli to bude pre vás znamenať, že sa rozhodnete pre refinancovanie úverov.

Okrem ponuky výhodných úrokov by ste si ako žiadatelia o refinancovanie úveru mali dať pozor aj na ďalšie finančné položky, ktoré by mohli ovplyvniť výhodnosť konsolidačnej pôžičky. Ide o nový posudok o založení nehnuteľnosti (táto podmienka ale nie je nevyhnutná pri všetkých sprostredkovateľoch), ktorý môže presiahnuť 100 eur. Suma za refinancovanie úverov sa môže navýšiť aj o vyčíslenie dlhu v starej banke, ktorý sa pohybuje od desiatok až po stovky eur. Samotná konsolidácia úverov môže požadovať poplatok za sprostredkovanie tejto pôžičky, ktorá je ale vyjadrená v percentách, no v prepočte môže dosiahnuť aj niekoľko stoviek eur. Ďalším poplatkom môže byť poplatok za vydanie súhlasu so zápisom záložného práva, ktorý sa taktiež pohybuje od desiatky až po stovku eur. Takisto si môže vaša stará banka účtovať nejaký poplatok za predčasné ukončenie záväzku, ktorý sa opäť môže pohybovať od niekoľkých drobných až po stovky eur.

S kým refinancovať?

Môžete to uskutočniť s bankovými alebo nebankovými spoločnosťami. Refinancovanie úveru najvýhodnejšie vám sprostredkuje stránka Peniazomat.sk, ktorá spolupracuje ako s bankovými, tak aj s nebankovými spoločnosťami. Možno sa zo začiatku bojíte veriť nebankovým spoločnostiam, ale uisťujeme vás, že nie všetky sú neseriózne a práve Peniazomat.sk spolupracuje s tými licencovanými. Ich dôveryhodnosť si môžete overiť aj na stránke Národnej banky Slovenska, ktorá udeľuje licencie len tým spoločnostiam, ktoré skutočne splnili náročne podmienky na to, aby sa stali pôžičkovou inštitúciou. Dokonca, ak by ste mali podozrenie, že niektorá licencovaná spoločnosť nekoná čestne, môžete už aj vy podať podnet na preskúmanie. Z vlastných skúseností vieme, že žiaden podnet nezostal bez odozvy a čo i len najmenšie potvrdenie môže viesť k strate licencii, prípadne k vysokým pokutám.

Banky poskytujú výhodné podmienky refinancovaniaS bankovými spoločnosťami

Konsolidačná pôžička je najčastejšie využívaná práve s bankovými spoločnosťami. Možno je to z toho dôvodu, že ľudia si radšej zájdu do pobočky osobne, keďže väčšina nebankových spoločností pobočky nemá. Osobne sa môžu opýtať na všetko, čo ich zaujíma. Niektoré bankové spoločnosti vám môžu refinancovať pôžičky až do niekoľko stotisícových limitov a s veľmi výhodným úrokom, iné zas majú limit určený na 60 000 eur. Spomedzi bankových spoločností si môžete zvoliť výhodné Zuno, slsp, vúb alebo aj Unicredit. Veľmi zaujímavú ponuku má v súčasnosti aj Poštová banka, ktorá vám dokáže mesačné splátky znížiť až o 55 eur!

S nebankovými spoločnosťami

Pre tých, ktorí nie sú zástancami osobných stretnutí sú v ponuke nebankové spoločnosti, ktorých môžete požiadať o refinancovanie online. Online žiadosť máte vypísanú a odoslanú do niekoľkých minút, čo je veľká výhoda aj z toho hľadiska, že ju môžete uskutočniť z pohodlia domova. Nebankové spoločnosti vám ponúkajú refinancovanie pôžičky maximálne do 100 000 eur. Aj keď ide o nebankové subjekty, neznamená to, že nebudú výhodné. Naopak. Niektoré nebankovky majú oveľa výhodnejšie ponuky než banky, pritom ich môžete získať za výhodnejších podmienok. Refinancovanie pôžičky sprostredkúvajú napr. Slovenská požičovňa, Quatro, …

Ak vám tieto informácie nestačili, konsolidácia úverov je objasnená aj na tejto stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *